ویــژه هــا

آرشیو مطالب : علمی

مسئله آب ایران را از هم خواهد پاشید

مسئله آب ایران را از هم خواهد پاشید

متاسفانه مسئولان ما در زمینه مسایل محیط زیست بسیار تا بسیار بیخیال میباشند اما این درحالی هست که در کشور های خارجی به اهمیت این موضوع پی برده اند و تمام تکنولوژی حاضر رو در اختیار گرفته اند تا بتوانند محیط زیست را سالم نگه دارند اما در ایران هنوز که هنوز است با این همه سرمایه ملی، ما هلی کوپتر مخصوص برای خاموش کردن جنگل هایمان نداریم.

اصلا بی فکری مسئولان سیاسی به درک بی فکری مسئولان محیط زیست که وظیفه شان این است دل آدم را به درد می آورد.

اگر ما درصدد مبارزه با آمریکا هستیم باید مردمی قوی داشته باشیم تا با فکر و جسم سالم خود در ابعاد مختلف کشور را به ترقی برسانند و این امر میسر نخواهد شد تا محیطی سالم را برای زیست انسان محیا کنیم.

امروز چیزی که خیلی نگرانی مرا برانگیخته است مسئله آب است.

آب این مایع حیات بخش که بدون آن همه چیز لنگ میماند.

آب را باید دوست داشت و به آن احترام گذاشت و آن را مقدس دانست چرا که آب مایعی حیات بخش است.

اما آیا در کشور ما اینگونه برخورد میشود با این نعمت خدادادی.

خیر اینطور نیست از یک زن خانه دار گرفته تا بالاترین مدیران ماهم مسئله آب برایشان مهم نیست.

در قسمت خانگی که تا دلتان بخواهد اسراف داریم از شستن ماشین با آب شرب گرفته تا جارو کردن کف حیاط خانه با آب آشامیدنی.

در قسمت کشاورزی هم که بیشترین مصرف در بین مصارف مختلف داریم به غیر از اسراف هایی که در شیوه های سنتی که متاسفانه هنوز هم با وجود پیشرفت کشاورزی رایج است میشود باید به کشت هایی اشاره کرد که غیرضروری است.

مثلا کشت هندوانه، هندوانه که درصد زیادی آب مصرف میکند به دلیل آنکه درصد زیادی از خود آن میوه را آب تشکیل میدهد امری بسیار نامعقولانه است و باید کشت میوه ها غیر ضروری متوقف شود.

هندوانه و دیگر میوه ها را میکاریم و صادر میکنیم اما با افتخار از صادرات آن سخن میگوییم اما نمیدانیم که در واقع داریم به کشور خیانت جبران ناپذیری میکنیم چرا که صادرات میوه صادرات آب است و در دنیایی که جنگ های آینده جنگ آب است صادرات آب خیانتی بزرگ به ملت و کشور است.

میتوان میوه و غلات را در صورت لزوم وارد کرد و آنرا نکاشت و آب را ذخیره کرد تا در آِینده برای آب شرب دچار مشکل نشویم.

جایی دیگری که آب را در آن حیف و میل میکنند بخش صنعت است.

به عقیده بنده در صنعت باید آبی مصرف شود که غیرقابل شرب باشد اما در اکثر مواقع مشاهده میشود که برای صنایعی که پساب آن قابل استفاده نیست از آب قابل شرب استفاده میشود و این کار درستی نیست و از همه بدتر از این آب استفاده میکنند و پساب آنرا جوری دفع میکنند که آب های دیگر را نیز آلوده میکند که این از همه دردناک تر است.

بالاخره باید دانست که اگر به این اسراف ها و به مدیریت منابع آبی به خصوص منابع آبی زیر زمینی توجهی نشود و به بی آبی بخوریم کشور به ماجرت های گسترده دچار خواهد شد.

و در صورت وخامت بی آبی ایران خالی از سکنه خواهد شد.

شاید الان تحلیل من کمی بد اندیشانه بنظر برسد اما اگر فکری نشود مطمین باشید که آن روز دیرنخواهد بود.

 

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

alimahdavi

با نخوردن قند این ۵ اتفاق مهم برای‌ شما می‌افتد!

با نخوردن قند این ۵ اتفاق مهم برای‌ شما می‌افتد!

با نخوردن قند این ۵ اتفاق مهم برای‌ شما می‌افتد    

1. انرژی‌تان بهبود می‌یابد

از قضا، بسیاری از ما زمانی‌که خسته هستیم به اقلامِ قندی، از جمله نوشیدنی‌های انرژی‌زا و نوشیدنی‌های کافئین‌دار، تمایل داریم. در حالی‌که بدون این‌همه قند نیز به‌طور طبیعی داشتنِ سطح بالایِ انرژی‌مان تضمین شده‌است. به عبارت دیگر، قندی که با نوشیدن این نوع نوشیدنی‌ها دریافت می‌کنیم تواناییِ بدن‌مان را در حفظ ذخایر انرژی‌مان در بالاترین سطحِ خود، از بین می‌برند. به‌علاوه، هیچ افزایش و کاهشی در قند خون‌تان نخواهد بود، و در نتیجه ضعف‌های عصرگاهی به تجارب گذشته‌تان تبدیل خواهند شد.

2. وزن‌تان ثابت خواهد شد

قند شما را تشنه‌ی قند بیش‌تر می‌کند، در این جا منظور تنها قند در قالب خام‌اش نیست. بگذارید این مسئله را روشن کنیم: اکثرا قندها در خوراکی‌های با چربی بالا و/یا خوراکی‌های با کربوهیدرات بالایی وجود دارند که فرآوری شده یا حداقل حاوی بسیاری مواد ناخواسته هستند. البته، استثنائی هم در مورد میوه‌ها وجود دارد، میوه‌هایی که تقریبا تماما قندی هستند. با ادامه‌ی قندزدائی، بدن‌تان دیگر در معرض نیاز به این کالری‌های اضافی نخواهد بود. احساس گرسنگی نخواهید کرد، و در نهایت وزن کم می‌کنید –یا حداقل مقیاس وزنی‌تان نوسان قابل توجه و بالایی نخواهد داشت.

3. روده‌ی کوچک و روده‌ی بزرگ‌تان عملکرد کارآمدتری خواهند داشت

اگر اندام‌های درونی‌تان می‌توانستند به شما بگویند که در مبنایی روزانه به چه چیزهایی نیاز دارند، می‌گفتند فیبر زیاد و حداقل میزان ممکن از موادی که هضم‌شان دشوار است، یعنی غذاهای ناخالص. وقتی قند را حذف می‌کنید، دل و روده‌تان را قادر می‌سازید توانایی‌هایشان را در پردازش آن‌چه می‌خورید، دوباره تنظیم کنند. شاید حتی بیرون‌روی‌تان نیز بیش‌تر شود... و این چیز خوبی است. این امر نشان می‌دهد که همه‌چیز به حالت طبیعی‌اش باز می‌شود.

4. تقاضای قند را متوقف خواهید کرد

این یک واقعیت است: قند طلبِ قند می‌کند. وقتی از شرّ آن در رژیم غذایی‌تان خلاص شوید، کم‌کم تمایل به خوردنِ چیزهایی که حاوی قند هستند را از دست خواهید داد. میوه‌ها به‌نظرتان بسیار شیرین می‌آیند، و اگر یک تکه کیک یا پای بخورید، از میزان بالا بودنِ قند و شیرین بودن بیش‌از حدِ آن شوکه خواهید شد.

5.پوست‌تان سالم‌تر به‌نظر خواهد آمد.

آیا تابه حال دقت کرده‌اید که با وجود تمام کرم‌ها، داروها، و پمادهایی که استفاده می‌کنید نمی‌توانید مشکل ظاهر شدن و از بین‌رفتنِ آکنه بر پوست‌تان را حل کنید؟ شاید به این دلیل است که قند از درون به پوست‌تان آسیب می‌زند. افراد زیادی گزارش دادند پس از کنار گذاشتنِ مصرفِ قند، پوست‌شان سالم‌تر و شاداب‌تر به‌نظر می‌رسد.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

ghods

صبحانه فراموش نشود!

صبحانه فراموش نشود!

 امام جعفر صادق عليه‌‏السلام: چون نماز صبح را خواندى، پاره نانى بخور تا با آن، دهان خويش را خوش‏بو سازى، حرارت خود را فرو بنشانى، دندان‏هايت را استوار سازى،  لثه‏‌ات را استحكام بخشى، روزىِ خويش را به چنگ آورى و خوى خود را نكو سازى.

«الدعوات، صفحه 140-بحارالأنوار، جلد66، صفحه345-دانش نامه احاديث پزشكي،2 / 16»

       صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی به حساب می‌آید و کسانی که این وعده غذایی را در برنامه روزانه خود می‌گنجانند، از سلامت بیشتری در طول زندگی خود برخوردارند.

     اگر شما روز را با خوردن صبحانه کامل شروع کنید، بیشتر احساس سرزندگی می کنید، انرژی بیشتری برای حرکت و فعالیت دارید و این یعنی اینکه انرژی بیشتری می سوزانید.

      صبحانه‌ای که از غلات کامل با فیبر غذایی کافی تشکیل شده باشد می‌تواند از نوسانات قند خون در طول روز جلوگیری کند و به این ترتیب مانع از آسیب‌های ناشی از بالا بودن قند خون گردد.

  مصرف صبحانه‌ای کامل موجب می‌شود تا حداقل تا ده ساعت قند خون در حد طبیعی باقی بماند.

  خوردن صبحانه سبب کنترل اشتها می شود و میل به خوردن شیرینی و نشاسته را برطرف می کند.

  پس از پایان خوابیدن و ۸ تا ۱۰ ساعت وقفه در سوخت رسانی بدن، صبحانه خوردن به عنوانعاملی برای تجدید قوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

 صبحانه به شما کمک می کند تا برای حفظ سلامت و سرزندگی سطح ویتامین ها و موادمعدنی و موادمغذی لازم برای بدن را بالا نگه دارید.

 صبحانه به دفع مواد زائد از بدن کمک می کند .

  وقتی فرد صبحانه نمی خورد، بدن او به علت نرسیدن غذا به مغز، خسته تر است.

  کج خلقی و بی حوصلگی در صبح از نتایج نخوردن صبحانه است.

 اگر فردی صبحانه نخورد، در وعده های دیگر غذایی تمایل به خوردن غذای بیش از احتیاج بدن که موجب اضافه وزن او می شود، پیدا می کند.

 صبحانه انرژی لازم را برای انجام فعالیت های روزانه به بدن می دهند.

  خوردن صبحانه، مخصوصاً برای کودکان بسیار اهمیت دارد. کودکان با خوردن صبحانه، گیرایی بیشتری برای درست خواندن و فهمیدن مطالب جدید دارند و به جای این که به فکر رفع گرسنگی باشند، به فکر درس خواندن و فهمیدن مطالب درسند.

   صبحانه باید 20 درصد انرژی روزانه بدن را تامین کند.

 خوردن صبحانه به یادگیری کمک می کند، به اینصورت که شما علاقه بیشتری برای یادگیری نشان خواهید داد و روی مطلب هم تمرکز بیشتری خواهید داشت.

  خوردن صبحانه کامل برای جلوگیری یا بهبود یبوست توصیه می شود زیرا پر بودن معده باعث افزایش حرکات روده می شود.

  خوردن صبحانه هایی که سرشار از فیبر (مثلا فیبر موجود در میوه ها مثل سیب) هستند باعث کاهش خستگی میشود.

  کودکانی که از خوردن صبحانه غفلت می کنند معمولاً با کمبود برخی ویتامین ها و موادمعدنی، مثل آهن، کلسیم، روی، و ویتامین ۲B مواجهند.

  یکی از علل بی‌میلی کودکان به صبحانه تکراری و یکنواخت بودن صبحانه است.

                                                        «دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت»

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

shahrekhoban

غذاهای مناسب برای فصل بهار

غذاهای مناسب برای فصل بهار

درمانگران و قدمای طب سنتی در متون طب سنتی ایران از غذاهایی مانند آش، بورانی اسفناج، بورانی شبدر و یونجه، كاهو سكنجبین، سمنو،‌ آش شبدر و قره قروت به‌عنوان بهترین و سبك‌ترین غذاهای ایرانی كه انرژی و ویتامین زیاد و از طرفی ارزش غذایی كمتری دارند را برای فصل بهار توصیه كرده‌اند.

 به اعتقاد درمانگران طب سنتی مصرف این غذاها موجب پاك‌سازی خون و تقویت اعصاب و قوای بدنی می‌شود. از طرفی مصرف حبوبات فصل بهار مانند ماش، نخودفرنگی و جو نیز توسط حكمای طب سنتی ایران توصیه شده است.

 نوشیدن آب ماست، آب دوغ و ماءالشعیر سنتی كه افزودنی‌های شیمیایی نداشته باشد نیز برای پاك‌سازی خون و تقویت كبد در فصل بهار بسیار مناسب است.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

ghaderoon

هشت کاری که باید هر روز قبل از ساعت ۸ انجام بدهید!!

هشت کاری که باید هر روز قبل از ساعت ۸ انجام بدهید!!

1. سعی کنید شب‌ها حداقل هفت ساعت خواب راحت و باکیفیت داشته باشید
در ازای خواب کافی و الگوی سالم خواب شب، موارد زیر را کسب می‌کنید:

تقویت حافظه
افزایش طول عمر
کاهش چربی و افزایش ماهیچه
کاهش استرس
کاهش وابستگی به محرک‌هایی مثل کافئین
کاهش خطرات منجر به تصادف
کاهش خطر افسردگی

2⃣. دعا و نیایش 
پس از نماز، چشم‌های‌تان را ببندید و برای یک روز تازه شکرگزاری کنید. شکرگزاری فکر شما را مثبت و از منفی دور می‌کند.

3⃣.  ایمیل یا شبکه‌ی اجتماعی خودتان را چک نکنید
ایمیل و موضوعاتی که در شبکه‌های اجتماعی می‌خوانید، اغلب موضوعات مورد بحث و دغدغه‌ی افراد دیگر است. این‌ها ورودی‌های مخربی است که جلوی راه خروجی‌های خلاقانه را می‌گیرد.

4⃣. یادداشت روزانه بنویسید (5 الی 15 دقیقه)
تحقیقات نشان داده مغز، خصوصا در قسمت جلویی، درست پس از بیدار شدن در فعال‌ترین و خلاق‌ترین حالت است. بنابراین، ایده‌های‌تان را درمورد پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنید در یادداشت خود خالی کنید. با تمرین، در گرفتن ایده‌های بیش‌تر و شفاف‌تر ماهر می‌شوید.

5⃣.  ورزش کنید (20 تا 45 دقیقه)
در حین ورزش، ماده‌ی شیمیایی دوپامین ترشح می‌شود که باعث افزایش اعتماد به نفس و درنتیجه بهره‌وری بیش‌تر می‌شود.

6⃣. هنگام ورزش، به محتوای آموزنده یا الهام‌بخش گوش بدهید

7⃣. دوش آب‌سرد بگیرید 

8⃣. 30 گرم پروتئین مصرف کنید 
غذاهای مملو از پروتئین، شما را بیش‌تر از دسته‌های دیگر غذایی سیر نگه می‌دارند؛ چرا که هضم‌ این غذاها وقت بیش‌تری می‌گیرد. هم‌چنین پروتئین قند خون را ثابت نگه می‌دارد و از حس گرسنگی کاذب جلوگیری کرده در نتیجه میل به خوردن کربوهیدرات را کاهش می‌دهد.
تخم‌مرغ، مغزها، گوشت و دانه‌ها بهترین گزینه برای صبحانه هستند.


 وقتی روزتان را خیلی خوب و سرحال شروع کنید، سبک زندگی شما رو به بهبود، تغییر می‌کند.

پس شروع  کنید!
 

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

razavi

چند دلیل خوب برای خوردن توت فرنگی!!

چند دلیل خوب برای خوردن توت فرنگی!!

 

توت فرنگی با آلزایمر مقابله می‌کند
بر اساس نتایج پژوهشی که اخیراً منتشر شده است، توت فرنگی سرشار از فلاوونوئیدی به نام «فیستین» است که در میوه‌ها و سبزیجات دیگر به میزان زیاد وجود ندارد. به عقیده‌ی این پژوهشگران داشتن یک تغذیه‌ی سرشار از «فیستین» از سلول‌های عصبی در مقابل ابتلا به بیماری آلزایمر محافظت می‌کند.
 

توت فرنگی و لاغری
توت فرنگی سرشار از منیزیم است. غده‌ی تیروئید از منیزیم استفاده کرده و هورمون‌هایی تولید می‌کند که در متابولیسم بدن تأثیر لاغر کنندگی دارند. وجود پتاسیم و برخی از مواد مغذی دیگر در این میوه ادرارآور است که به کاهش وزن و دفع سموم بدن کمک می‌کند.
 
 توت فرنگی و محافظت از کلیه‌ها
توت فرنگی زود هضم، تا حدودی ضدیبوست و ادرارآور و از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری می‌کند. این میوه‌های خوش‌رنگ و خوشمزه اسید اوریک ادرار را کاهش می‌دهد، خون را قلیایی و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

 توت فرنگی و سلامت تیروئید
توت فرنگی علاوه بر داشتن انواع مواد معدنی دارای ید نیز می‌باشد که برای تولید تیروکسین در غده‌ی تیروئید لازم است. این میوه تأثیر مثبتی روی عملکرد کبد و همچنین روی سیستم غدد بدن دارد.
 
 توت فرنگی؛ دوست قلب و ضدسرطان
توت فرنگی سرشار از پکتین است و برای همین با کلسترول بالا مقابله می‌کند. به این ترتیب این میوه‌ی خوشمزه دوستدار قلب و جریان خون است. آنتی اکسیدان‌های موجود در این میوه از تشکیل عوامل سرطان زا در بدن پیشگیری می‌کنند.
 
 توت فرنگی؛ ضدباکتری و ضدویروس
توت فرنگی این قدرت را دارد که با ویروس‌های زیادی مثل ویروس پولیومیلیت و ویروس تب خال مقابله کند.
 
 توت فرنگی ضدالتهاب است
نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که توت فرنگی دارای خواص ضدالتهابی است که مانند اسید سالیسیلیک آسپرین عمل می‌کند.
 

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

shahrekhoban

کبد چرب

	کبد چرب

کبد یکی از مهم ترین ارگان های بدن می باشد و وظایف بسیار مهمی همچون متابولیسم بسیاری از مواد، ذخیره سازی گلیکوژن، خونسازی، تولید نمک های صفراوی و ... را بر عهده دارد.

بر اساس مبانی طب سنتی ایران نیز، کبد یکی از سه عضو اعضای رئیسه بدن ( کبد، مغز و قلب) می باشد و وظایفی همچون تولید اخلاط چهارگانه (خون، صفرا، سودا و بلغم) را بر عهده دارد . 
یکی از شایع ترین مشکلات مرتبط با این ارگان مهم بدن ، بیماری کبد چرب می باشد. کبد چرب (fatty liver disease)، بیماری متداول و اغلب خاموش کبدی است و از خصوصیات عمده این بیماری ، تجمع چربی (تری گلیسرید یا TG) در کبداست . این بیماری به عنوان عمده ترین علت بیماری ها و مرگ و میر های مرتبط با کبد، شناخته شده است و به انواع الکلی و غیر الکلی تقسیم بندی میشود. 
بیماری کبد چرب الکلی در اثر مصرف مزمن نوشیدنی های الکلی ایجاد شده و خوشبختانه از شیوع پایینی در جامعه ما برخوردار می باشد. لذا بیشتر به بررسی بیماری کبد چرب غیر الکلی می پردازیم. 
کبد چرب غیر الکلی در اکثر موارد بدون علامت می باشد لذا اکثر بیماران به طور اتفاقی و معمولا در حین آزمایشات چکاب خون و یا سونوگرافی محوطه شکم، به وجود این بیماری در خود پی برده اند.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahmood

بیشترین جستجوهای گوگل در سال 2015

بیشترین جستجوهای گوگل در سال 2015


گوگل مواردی را که در سال ۲۰۱۵ بیشترین بار جستجو شده‌اند را منتشر کرده است. این نتایج نشان می‌هند که حملات تروریستی در پاریس، جوایز اسکار و جام جهانی کریکت از مواردی هستند که بیشترین بار توسط کاربران سراسر دنیا جستجو شده‌اند. این داده‌ها انواع رویدادهای مختلف سال ۲۰۱۵ که در ظاهر متفاوت اما در باطن یکسان هستند را شامل می‌شوند. این رویدادها شامل بحران مهاجران، بحران اقتصادی یونان و رسوایی فولکس واگن می‌شوند.
 

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

عظمت خدا را در این تصاویر ببینید

عظمت خدا را در این تصاویر ببینید

عکاس ارمنستانی عکس هایی متفاوت از مردمک چشم انسان در صفحه اجتماعی خود منتشر کرده است که با دیدن آن می توان به عظمت خلقت انسان بیشتر پی برد.

 

این تصاویر که با استفاده از تکنیک ماکرو گرفته شده هر بیننده ای را مجذوب عظمت الهی می کند.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

پیشگیری از سرماخوردگی آسان‌تر از درمان آن است

پیشگیری از سرماخوردگی آسان‌تر از درمان آن است

یک کارشناس تغذیه با بیان اینکه پیشگیری ازسرماخوردگی مهم‍تر و آسان‌تر از درمان آن است، گفت: با مصرف روزانه منابع ویتامین C می‌توان تا حدی از این بیماری پیشگیری کرد.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

لطفا صبر کنید...

پنهان کردن تصاویر