ویــژه هــا

آخرین مطالب ارسال شده توسط : مهدی حسینی

آقای روحانی! واردات انگور از شیلی فقط برای دولت قبل بد بود؟

آقای روحانی! واردات انگور از شیلی فقط برای دولت قبل بد بود؟

توزیع انبوه میوه‌های خارجی در بازار یکی دیگر از خطوط قرمز دولت را شکست و با توجه به استدلال 2 سال قبل روحانی که واردات انگور از شیلی را مصداق بی‌برنامگی دولت خوانده بود، واردات میوه‌های خارجی در دولت فعلی را چه می توان نامید.

 

در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 92، حسن روحانی از سیاست‌های دولت احمدی‌نژاد که به واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی از شیلی، آرژانتین، فرانسه و ترکیه منجر شد، به شدت انتقاد می‌کرد اما اکنون بازار میوه تهران پر شده از میوه‌های خارجی، از جمله انگور شیلی.

در روزهای اخیر، افشای توزیع گسترده میوه خارجی به طور شبانه در میدان میوه و تره‌بار تهران، توجهات زیادی را به خود جلب کرده و دستگاه‌های دولتی در حال انداختن تقصیر به گردن یکدیگر هستند.

در حالی که ابتدا تصور می‌شد محموله‌های میوه خارجی اخیر نیز به صورت قاچاق و از مرزهای غیرقانونی و از طریق کوله‌وری وارد کشور شده باشد، توضیحات مسئولان صنفی و دولتی نشان می‌دهد میوه‌های خارجی موجود در بازار از گمرکات رسمی کشور وارد شده است.

مجتبی شادلو، رئیس اتحادیه باغداران در این باره گفته است: اگر به نوع میوه‌هایی که امروز به عنوان میوه‌های خارجی در میادین میوه‌ و تره‌بار فروخته می‌شود توجه کنیم، می‌بینیم این میوه‌ها جزو میوه‌های تازه‌خوری هستند که ماندگاری بالایی نداشته و برای حمل و نقل آنها نیازمند سازوکار بسیار دقیقی هستیم تا از فساد آنها جلوگیری کنیم.

به عنوان مثال اکثر این میوه‌ها نیازمند حمل با کانتینرهای یخچالدار بوده و امکان حمل عادی آنها نیست. حال سوال این است که چه دستگاه یا چه جریانی در این میان دخالت داشته که این حجم میوه به یکباره بدون اینکه کوچکترین آسیبی دیده باشد به بازار ایران رسیده و توزیع شده است؟ که پاسخی جز برنامه‌ریزی قبلی نمی‌توان به آن داد.

وی تصریح کرد: عمده مبداء حمل این میوه‌ها کشورهای شیلی، اکوادور و برخی از کشورهای آفریقایی هستند که اگر واردکنندگان قصد خرید از این کشورها داشته باشند برای رسیدن محصول به بازار ایران بیش از یک ماه زمان لازم دارند اما این میوه‌ها بدون تردید از بازارهای کشورهای جنوب حاشیه خلیج فارس با دلال‌بازی خریداری شده و در حجم انبوه به ایران حمل شده‌اند. 

اظهارات رئیس سازمان حمایت نیز بیانگر آن است که میوه‌های خارجی از گمرکات کشور وارد شده است.

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان به ایسنا گفته است: میوه، محصولی نیست که بتوان به صورت کوله‌بری یا ته‌لنجی وارد کشور کرد، مگر می‌شود میوه از شیلی، فرانسه یا مصر به صورت کوله‌بری وارد کشور شود و بدون کوچک‌ترین لک و آسیبی در مغازه‌ها فروخته شود؟!

سید محمود نوابی اظهار کرد: باور من این است که میوه از مرزهایی وارد می‌شود که سود یا عوارض کلی آن پرداخت نمی‌شود و با خوداظهاری کاذب این واردات صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: بدون شک میوه‌ با کانتینر به کشور وارد می‌شود و حالا ممکن است این کانتینر‌ها حامل اجناس دیگری غیر از میوه باشند که با خوداظهاری کاذب به کشور وارد شده‌اند. به این صورت که اجناس غیر از میوه جلوی کانتینر قرار داده می‌شود و میوه‌ها را عقب کانتینر‌ جاسازی می‌کنند که البته این موضوع تخصص بنده نیست.

از نحوه ورود این میوه‌ها که بگذریم، نکته مهم مبدا میوه‌های موجود در بازار است. 

به گفته نایب رییس اتحادیه باغداران، این میوه‌ها از پاکستان و مصر گرفته تا اکوادور و نیوزلند و شیلی وارد شده‌اند.

به گفته وی، پرتقال‌های وارداتی تولید کشور مصر، نارنگی تولید پاکستان، انگور تولید شیلی، پیتایا (میوه اژدها) آلو زرد و قرمز، انگور، گیلاس، آلبالو، انبه، آووکادو، هلو و شلیل مربوط به کشورهای آمریکای جنوبی همچون شیلی و اکوادور و همچنین نیوزلند و استرالیاست.

ذکر نام انگور شیلی، یادآور انتقادات حسن روحانی از دولت قبل بابت واردات چنین محصولی است.

در زمان انتخابات ریاست جمهوری، روحانی گفته بود: «باید کاری کنیم که مردم در شرایط آینده، از محصولات کشاورزی این سرزمین استفاده کنند نه اینکه با مسیر توسعه واردات و حذف تعرفه‌ها، کشاورزی ایران را تعطیل کنیم و با واردات محصولات کشاورزی؛ صنعت کشاورزی دیگر کشورها از جمله شیلی، آرژانتین و فرانسه را توسعه دهیم و چرا در سال‌های قبل 75 درصد واردات داشتیم با توجه به اینکه در بخش کشاورزی و تولید دارای فرصت‌های خوبی بودیم، با بی‌برنامگی و نادیده گرفتن این توانمندی‌ها اقدام به واردات بی‌رویه کردیم و بخش تولید و کشاورزی ما تضعیف شد. حتی ما در مقاطعی انگور از آرژانتین و شیلی وارد کردیم به خاطر بی‌برنامگی و به دلیل عدم توجه به نظرات تولیدکنندگان مجبور به واردات مرغ از ترکیه شدیم.»

با توجه به استدلال 2 سال قبل روحانی که واردات انگور از شیلی را مصداق بی‌برنامگی دولت خوانده بود، واردات پرتقال‌ مصری، نارنگی پاکستانی، انگور شیلیایی و .... در دولت فعلی را چه میتوان نامید.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

پرده برداری از پروژه چالش با رهبری درخبرگان

پرده برداری از پروژه چالش با رهبری درخبرگان

یکی از کاندیداهای خبرگان :
« اگر رهبری نظام نسبت به شرایط و مقتضیات آگاه نباشد، مدبر بودن او با چالش روبرو می شود و مردم باید توجه کنند که انتخابات خبرگان بسیار حائز اهمیت است. »

پروژه چالش با رهبری :
جریان نفوذ و فتنه با تمرکز بر روی انتخابات خبرگان سعی داشت شبکه ای را با محوریت آقای هاشمی در مجلس خبرگان شکل دهد که ماموریت آن ایجاد چالش با رهبری بود.

کارکرد پروژه چالش با رهبری :

چالش با رهبری و زیر سوال بردن مدبر بودن رهبری از طریق " موضوع آگاهی نسبت به شرایط و مقتضیات " اصلی ترین کارکرد این پروژه بود.

اهداف پروژه چالش با رهبری :
جریان نفوذ و فتنه از طریق پروژه چالش با رهبری در صدد بود تا از یک سو موانع پیش روی تغییر رفتار و هویت جمهوری اسلامی را مرتفع نماید. و از سوی دیگر نظام را مجبور کرده تا از مزیت ها و فرصت های تاریخی خود در عمق راهبردی اش در منطقه صرف نظر نموده و اراده کدخدا و اذنابش را تحت عنوان شرایط و مقتضیات بپذیرد.

ارتباط پروژه چالش با رهبری و برجام 2 :
به نظر می رسد بین پروژه چالش با رهبری و برجام 2 می توان ارتباط معنا داری برقرار نمود که قبول مصلحت یا همان پذیرش شرایط و مقتضیات ( تحمیل اراده کدخدا از طریق جریان نفوذ ) حلقه اتصال و معناداری آن باشد

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

بابک زنجانی، راننده‌ای که در سیستم هاشمی میلیاردر شد!

بابک زنجانی، راننده‌ای که در سیستم هاشمی میلیاردر شد!

عباراتی را که می‌خوانید مصاحبه سی‌ام شهریور 1392 بابک_زنجانی با نشریه زنجیره‌ای و اصلاح‌طلب آسمان (از رسانه‌های حزب زیر دست هاشمی یعنی کارگزاران) است.
داستان پیدایش اقتصادی پدیده‌ای به نام  زنجانی به حدود 20 سال پیش برمی‌گردد و دست‌‌پخت برخی معترضان امروزی است و نه صرفا  2 سال پیش؛ این داستان را نباید تقطیع کرد و از وسط یا انتها خواند.

«زمانی که در پادگان ولی‌عصر تهران سرباز بودم، آقای هاشمی‌ رفسنجانی برای بازدید به آنجا آمدند، گفتند تعدادی سرباز برای ریاست‌جمهوری، بانک مرکزی و جاهای مختلف انتخاب کنند. وقتی به عنوان سرباز به بانک مرکزی رفتم گفتند شما باید به‌عنوان راننده، آقای نوربخش را جابه‌جا کنید. حدود 5 ماه از سربازی‌ام مانده بود. من در دفتر آقای نوربخش کار ثبت نامه‌ها را انجام می‌دادم،  بعد هم رانندگی آقای نوربخش را می‌کردم. بعد از خدمت ... آقای نوربخش 4-5 جا را انتخاب کرده بود و برای کنترل بازار به آنها دلار می‌داد تا در بازار پخش کنند. دلار 300 تومان بود و همه می‌گفتند دلار می‌خواهد هزار تومان شود. مردم می‌رفتند شب تا صبح در صف بانک‌ها می‌خوابیدند تا دلار بگیرند و در بازار بفروشند.آقای نوربخش به من گفت شما هم  بیا در این مجموعه‌هایی که دارند دلار تزریق می‌کنند و 4 یا 5 نفر بودند، کار کن. اولین روز 17 میلیون دلار ارز در بازار توزیع کردم و اولین کارمزد من هم 17 میلیون تومان (2 دهه پیش) بود. با آن پول هم یک دفتر در میرداماد (خیابانی که بانک مرکزی نیز همان جاست) خریدم. هر روز دلار می‌گرفتم و در بازار می‌فروختم... (درباره عکس با هاشمی و خاتمی و روحانی) من پیش این آقایان رفتم تا جایزه بگیرم... تا حالا سه چهار بار آقای #هاشمی را از نزدیک دیده‌ام. بعد از انتخابات خدمت ایشان رفتم و توضیحی درباره کارهایم به ایشان دادم. بیشتر از 8 سال است که عکس_ایشان در اتاقم هست.»

اکنون بهتر می‌توان همصدا با معاون اول رئیس جمهور  شرمندگی دولت هاشمی رفسنجانی را فریاد زد.
شریک دزد و رفیق قافله

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

یک ویرگول فرق خواسته هاشمی با امام درباره رابطه با آمریکا:

یک ویرگول فرق خواسته هاشمی با امام درباره رابطه با آمریکا:امام خمینی(ره):
ما رابطه با آمریکا را میخواهیم چه کنیم

هاشمی و دوستان:
ما رابطه با آمریکا را میخواهیم؛ چه کنیم

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

حمایت و تخریب بی بی سی!

حمایت و تخریب بی بی سی!


در روزهای اخیر شاهد تخریب چهره ی گسترده برخی رسانه های داخلی و رسانه های بیرونی معاند هستیم
اما این قبیل حمایت ها و تخریب ها با چه هدفی صورت میگیرد ؟
در اینکه همواره در طول سالیان متمادی شناختی وسیع و بسیط از فعالیت های رسانه ی منحوس و معاند بی بی دست یافتیم ، اما همواره ذکر سوابق این شبکه معاند خالی از لطف نیست
در برهه ای دست به انتشار خبر فوت امام خمینی ره زدند و تا سال 88 این مسیر را پیمودند
بی بی سی همواره در حمایت از مخالفان انقلاب و نظام اسلامی ایران گام برداشته است
در این روزها شاهد #تخریب وجهه ی ایات عظام :
علامه_محمدتقی_مصباح_یزدی
آیت_الله_احمدجنتی
آیت_الله_محمدیزدی
در این رسانه ی معاند بوده ایم و از طرفی شاهد #حمایت این رسانه ی معاند از لیست جریان موسوم به اصلاحات بوده ایم ؛

این قبیل حمایت ها و تخریب ها که از اول انقلاب تا فتنه #مجلس_ششم و 78 و 88 و ... بوده است و خواهد ماند باید حجتی برای مردم شریف ایران باشد تا با انتخابی صحیح مشتی محکم بر دهان معاندین بکوبانند ..
 

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ ....

ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ ....

ﺁﻗﺎﯼ ﻣﺠﺘﺒﯽ ﺧﺎﻣﻨﻪ ﺍﯼ شما ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻧﯿﺴﺘﯽ !!

ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺷﺮﺍﯾﻄﯽ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﻫﯿﭽﮑﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺷﻤﺎ ﻧﺪﺍﺭﯾﺪ .

ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺧﺎﻧﻪ ﺍﯼ ﺩﺍﺷﺖ ﺑﻪ ﻭﺳﻌﺖ ﺑﻬﺸﺖ، ﺑﺎ ﯾﮏ ﺁﭘﺎﺭﺗﻤﺎﻥ ﮐﻠﻨﮕﯽ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺷﺪ .

ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻣﯽ گویند ﯾﮏ ﮐﺎﻣﯿﻮﻥ ﺷﻤﺶ ﻃﻼ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﮐﻪ ﺁﻥ ﻫﻢ ﺩﻭﻟﺖ_ﺗﺮﮐﯿﻪ ﺻﺎﺣﺒﺶ ﺭﺍ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ ﻭﮔﺮﻧﻪ ﺍﻵﻥ ﻣﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺷﻤﺎ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ

ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺻﻔﺎ ﻭ ﺳﯿﺘﯽ ﺑﻪ ﺳﻔﺮ ﻫﺎﯼ ﺧﺎﺭﺝ ﺑﺮﻭﺩ ﺑﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﻣﺄﻣﻮﺭﯾﺖ ﺑﺎ ﺣﻘﻮﻕ 14 ﻣﯿﻠﯿﻮﻧﯽ ﻧﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎ ﺣﻘﻮﻕ ﮐﻢ ﺑﻪ ﻃﻼﺏ ﺩﺭ ﻗﻢ ﺩﺭﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﺗﺪﺭﯾﺲ ﮐﻨﺪ .

ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺷﺪﻥ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﺑﯿﮕﺎﻧﮕﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻨﺎﻓﻊ #ﺧﻮﺩ ﻭ #ﭘﺪﺭ ﺩﺳﺘﻮﺭ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﺁﺷﻮﺏ ﺯﺩ ﻧﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺁﺭﺍﻡ ﺑﻪ ﻣﺼﻠﺤﺖ ﺍﯾﻦ ﻧﻈﺎﻡ ﺑﯿﻨﺪﯾﺸﺪ .

ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻫﺎ نیستی !

ﻫﻤﻪ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻫﺎ ﺣﺴﺎﺏ ﻫﺎﯼ #ﺑﺎﻧﮑﯽ ﺩﺭ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺍﻣﺎ ﺷﻤﺎ ﭼﻪ ﺩﺍﺭﯼ؟

ﺍﻟﺒﺘﻪ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﺩﻭﯾﺴﺖ ﻫﺰﺍﺭ ﺳﻨﺪ ﺩﺭ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺩﺍﺭﯼ ﮐﻪ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺧﺎﺭﺝ ﮐﺮﺩﻥ ﭘﻮﻝ ﻫﺎﯼ ﺷﻤﺎ ﺍﺯ ﺣﺴﺎﺏ ﻫﺎﯼ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﮐﺸﻮﺭ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﺣﯿﻒ ﮐﻪ ﺣﺘﯽ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻫﺰﺍﺭﺍﻥ ﺳﻨﺪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻫﻢ ﻧﺪﯾﺪﯾﻢ ﮐﻪ ﺑﺎﻭﺭ ﮐﻨﯿﻢ ﺷﻤﺎ ﻭﺍﻗﻌﺎً ﺁﻗﺎ ﺯﺍﺩﻩ ﻫﺴﺘﯽ .

ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺍﯾﻦ ﻫﺎ ﺩﻟﻤﺎﻥ ﺧﻮﺵ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺳﻠﻄﻨﺘﯽ ﺍﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻥ ﻧﻔﺖ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﻣﯽ ﻓﺮﻭﺷﯽ، ﺍﻣﺎ ﺻﺪ ﺣﯿﻒ ﮐﻪ ﻟﯿﺴﺖ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﻫﺎﯼ ﺷﺮﮐﺖ ﻧﻔﺖ ﺍﺯ ﮐﺸﻮﯼ ﻣﯿﺰ ﯾﮏ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻫﺎ ﺩﺭ ﺁﻣﺪ .

حالا ﺩﯾﺪﯼ ﺗﻮ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻧﯿﺴﺘﯽ ؟؟؟

ﺗﻮ ﺑﺎ ﻫﻤﻪ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻫﺎ ﻓﺮﻕ ﺩﺍﺭﯼ، ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﺁﻗﺎﺯﺍﺩﻩ ﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ ....

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

فرزند شهید مدافع حرم عقیله بنی هاشم(س)در حضور رهبر انقلاب

فرزند شهید مدافع حرم عقیله بنی هاشم(س)در حضور رهبر انقلاب

بمناسبت ولادت حضرت زینب

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

شهید حاج عماد مغنیه در کنار رهبر انقلاب

شهید حاج عماد مغنیه در کنار رهبر انقلاب

بمناسبت سالگرد شهادت این شهید عزیز

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

موضوع انشا:بخاری بهتر است یا ایرباس ⁉️

موضوع انشا:بخاری بهتر است یا ایرباس ⁉️

   دولتی که منافع مرفهان بی درد را به منافع مستضعفین ترجیح میدهد...

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

در بهار آزادی جای شهدا خالی

در بهار آزادی جای شهدا خالی

در بهار آزادی جای شهدا خالی

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

mahdi

لطفا صبر کنید...

پنهان کردن تصاویر