ویــژه هــا

آخرین مطالب ارسال شده توسط : علی مهدوی دوست

اختلاس ها و دزدی ها را گردن یک دولت نیندازیم

اختلاس ها و دزدی ها را گردن یک دولت نیندازیم
واقعا دردناک است که مسئولین بجای اینکه جلوی اختلاس ها و امثال آن را بگیرند و با آن مبارزه کنند از آن استفاده سیاسی میکنند و این خطرناک است برای کشور. از آن مسئولینی که خودشان دزد سر گردنه هستند بگذریم آنهایی که صادقانه دارند خدمت میکنند انتظار میرود که انقد وارد بازی های حزبی نشوند. وبرای تخریب حزب دیگر یا شخصیتی دیگر اختلاس ها و دزدی های آن دولت که منتسب به حزبی هست را رو میکنند. اختلاس ها منتسب به هیچ دولتی نیست. دولت روحانی که انقد همه چیز را بعد سه سال گردن دولت قبلی می اندازد گند کاری هایش بعد از اتمام دولت در خواهد آمد. معمولا در ایران پایان هر دولتی همینطور است. اختلاس را گردن هم نیندازیم، جست و جو کنیم و فاسد هایی که در حکومت حضور دارند و جای نفس کشیدن به این زالو ها را میدهند که خون و حق مردم ایران را بمکند پیدا کنیم و مجازات کنیم و مانند زباله ای از دستگاه حکومت بیرون بیندازیمشان. مسئولینی که قدرتی دارند و دست روی دست گذاشته اند مدیون 80 ملیون ایرانی هستند و در مقابل خدای متعال باید پاسخگو باشند. مسئولین باید درک کنند که اگر جلوی دزدی ها نگیرند مردم برخوردی دیگر خواهند داشت. امیدوارم بفهمید.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

alimahdavi

مسئله آب ایران را از هم خواهد پاشید

مسئله آب ایران را از هم خواهد پاشید

متاسفانه مسئولان ما در زمینه مسایل محیط زیست بسیار تا بسیار بیخیال میباشند اما این درحالی هست که در کشور های خارجی به اهمیت این موضوع پی برده اند و تمام تکنولوژی حاضر رو در اختیار گرفته اند تا بتوانند محیط زیست را سالم نگه دارند اما در ایران هنوز که هنوز است با این همه سرمایه ملی، ما هلی کوپتر مخصوص برای خاموش کردن جنگل هایمان نداریم.

اصلا بی فکری مسئولان سیاسی به درک بی فکری مسئولان محیط زیست که وظیفه شان این است دل آدم را به درد می آورد.

اگر ما درصدد مبارزه با آمریکا هستیم باید مردمی قوی داشته باشیم تا با فکر و جسم سالم خود در ابعاد مختلف کشور را به ترقی برسانند و این امر میسر نخواهد شد تا محیطی سالم را برای زیست انسان محیا کنیم.

امروز چیزی که خیلی نگرانی مرا برانگیخته است مسئله آب است.

آب این مایع حیات بخش که بدون آن همه چیز لنگ میماند.

آب را باید دوست داشت و به آن احترام گذاشت و آن را مقدس دانست چرا که آب مایعی حیات بخش است.

اما آیا در کشور ما اینگونه برخورد میشود با این نعمت خدادادی.

خیر اینطور نیست از یک زن خانه دار گرفته تا بالاترین مدیران ماهم مسئله آب برایشان مهم نیست.

در قسمت خانگی که تا دلتان بخواهد اسراف داریم از شستن ماشین با آب شرب گرفته تا جارو کردن کف حیاط خانه با آب آشامیدنی.

در قسمت کشاورزی هم که بیشترین مصرف در بین مصارف مختلف داریم به غیر از اسراف هایی که در شیوه های سنتی که متاسفانه هنوز هم با وجود پیشرفت کشاورزی رایج است میشود باید به کشت هایی اشاره کرد که غیرضروری است.

مثلا کشت هندوانه، هندوانه که درصد زیادی آب مصرف میکند به دلیل آنکه درصد زیادی از خود آن میوه را آب تشکیل میدهد امری بسیار نامعقولانه است و باید کشت میوه ها غیر ضروری متوقف شود.

هندوانه و دیگر میوه ها را میکاریم و صادر میکنیم اما با افتخار از صادرات آن سخن میگوییم اما نمیدانیم که در واقع داریم به کشور خیانت جبران ناپذیری میکنیم چرا که صادرات میوه صادرات آب است و در دنیایی که جنگ های آینده جنگ آب است صادرات آب خیانتی بزرگ به ملت و کشور است.

میتوان میوه و غلات را در صورت لزوم وارد کرد و آنرا نکاشت و آب را ذخیره کرد تا در آِینده برای آب شرب دچار مشکل نشویم.

جایی دیگری که آب را در آن حیف و میل میکنند بخش صنعت است.

به عقیده بنده در صنعت باید آبی مصرف شود که غیرقابل شرب باشد اما در اکثر مواقع مشاهده میشود که برای صنایعی که پساب آن قابل استفاده نیست از آب قابل شرب استفاده میشود و این کار درستی نیست و از همه بدتر از این آب استفاده میکنند و پساب آنرا جوری دفع میکنند که آب های دیگر را نیز آلوده میکند که این از همه دردناک تر است.

بالاخره باید دانست که اگر به این اسراف ها و به مدیریت منابع آبی به خصوص منابع آبی زیر زمینی توجهی نشود و به بی آبی بخوریم کشور به ماجرت های گسترده دچار خواهد شد.

و در صورت وخامت بی آبی ایران خالی از سکنه خواهد شد.

شاید الان تحلیل من کمی بد اندیشانه بنظر برسد اما اگر فکری نشود مطمین باشید که آن روز دیرنخواهد بود.

 

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

alimahdavi

داعش از کل ایران حرم را نشانه دارد

داعش از کل ایران حرم را نشانه دارد
چندسال پیش بود که داعش اعلام کرد که به خراسان حمله خواهد کرد و حرم را نابود خواهد کرد انموقع کسی باور نمیکرد داعش که در مرز های غربی ایران حضور دارد بتواند به شرق ایران برسد اما امروز برای همه روشن شده که حرف چندسال پیش داعش تنها یک بلف نبوده و برای تحقق آن داعش دارد تلاش میکند. چند وقتی میشود که داعش افغانستان قدرت گرفته و دارد فعالیت میکند و در افغانستان از درمانگاه مجهز تا مرکز آموزش نظامی ساخته است. از فعالیت های داعش میتوان اینطور استنباط کرد که برنامه شومی برای خراسان دارند حتی خود به طور رسمی اعلام کرده اند که به دنبال تشکیل خراسان بزرگی هستند که در قدیم وجود داشته است. جدا از اینکه داعش برای گسترش قلمرو خود به دنبال تسخیر سرزمین های جدید است اما در اصل به دنبال خراب کردن حرم های معصومین هستند و حال دست گذاشته اند روی مشهد چرا که امروز تنها حرمی که امنیت کامل دارد و داعش نتوانسته به آن خدشه ای وارد کند و امروز شده امن ترین مکان مذهبی شیعیان مشهد مقدس است و این برای داعش تحمل پذیر نیست. داعش که تفکری افراطی دارد و هر مسلمانی را که تحت نفوذ تفکر او نباشد مرتد میداند داشتن امنیت را از مسلمانان و بخصوص شعیان سعی دارد که سلب کند اما با اقتدار نیروهای امنیتی ما هنوز به این امر دست نیافته و این موجب عصبانیت سرکردگان داعش شده است.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

alimahdavi

سید علی تنها تر از تنها

سید علی تنها تر از تنها
همیشه میبینیم و میشنویم ک مسئولان میگوند فلان کار را کردیم که در راستای منویات مقام معظم رهبری است اما اگر با دقت به اعمال آنها نگاه کنیم می بینم ک با راهنمایی ها و دستورات حضرت اقا به طور سلیقه ای رفتار میکنند و بعضی از مسئولان فقط برای کسب رضایت مردم است که به بعضی از فرامین ایشان توجه میکنند. این گستاخی ها بیشتر در میان سیاسیون دیده میشود و در مسایل مختلف اگر چه در لفظ با ایشان موافقت نموده اما عمل انها چیز دیگری را نشان میدهد. مثلا بارز ترین انها در موضوعات اقتصاد مقاومتی و برجام است بسیاری میگویند اگر حضرت اقا واقعا به حرف های خودش ایمان داشته باشد اقتصاد مقاومتی به نتیجه میرسد و برجام هم نتیجه اش کلاه گشادی نمیشد بر سر ایران. اما در واقع اینها همه تهمت است ک به این سید بزرگوار میزنند در واقع اگر کمی بهتر به مسئولان سیاسی کشور توجه کنیم متوجه مظلومیت ایشان در میان انها میشویم چون اکثر مقامات سیاسی فقط از روی اینکه پایگاه مردمیشان به خطر نیفتد مخالفت آشکار خود را با ایشان به آشکار بیان نمیکنند اما در عمل کاری را که خود صلاح میدانند انجام میدهند. مثلا عراقچی میگوید ک بنا بر فرمایشات حضرت اقا در صورت نقض عهد از سوی غربی ها ما هم اقدام متقابل انجام میدهیم اما وقتی در صحنه عمل نگاه میکنیم می بینیم که هیچ اتفاقی نمی افتد و فقط و فقط مسئولان برای دادن شعار از فرمایشات حضرت اقا استفاده میکنند. دشمنان خارجی را باید در درجه دوم قرار داد که اول باید باید مسئولان خودسر داخلی برخورد کرد مسئولانی که با خودسری های خود خون به دل سید علی کرده اند. مسئولانی که با اعمال خود برخلاف آرمان های انقلاب چه خواسته و ناخواسته عمل میکنند و ضربه مهلکی بر آبروی نظام و اسلام میشوند.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

alimahdavi

روحانی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شکست خواهد خورد!

روحانی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شکست خواهد خورد!
آنچه که میتوان از سرنوشت روحانی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برداشت کرد این است که او شکست خواهد خورد و اولین رییس جمهور یک دوره ای ایران خواهد شد. مردم به شدت از عملکرد روحانی ناراضی هستند و اکثریت از وضعیت موجود اعلام ناراضایتی میکنند. وعده صد روزه اقتصادی روحانی محقق نشد. نتیجه مهار نسبی تورم رکود شدید در بازار شد. قیمت دلار هنوز چند برابر ریال ایران است. و برجام هم که در اویل اگر موافقانی داشت حال اکثر انها به جمع مخالفان پیوسته اند. اجناس روز به روز گران تر میشوند البته در سکوت خبری عجیب. عزت به پاسپورت ایرانی بر نگشت. و نتیجه سیاست صلح با تمام جهان روحانی شد قهر تعدادی از کشور های منطقه. سیاست در عمل ترس ودر گفتار شجاعت وزارت خارجه نتیجه اش شد گستاخی کشور های عربی. در کل بگویم روحانی موفقیت چشمگیری نداشته است و اگر نتواند تحول چشمگیری ایجاد کند مطئنا شکست خواهد خورد. مردم با امید زیادی به روحانی رای دادند تا با تدبیر او امیدی دیگر در عرصه اقتصادی و دیگر عرصه ها ایجاد شود اما آن وعده های پوچ عملی نشد بماند که ایران بخشی از صنعت هسته ای خود را از دست داد و نتیجه برجام هم شد کلاه گشادی بر سر ایران. در نتیجه سیاست های غلط روحانی حمایت سیاسی ایران در عمل از مقاومت کم رنگ تر شد و حمایت از یمن در حد گفتار باقی ماند. دولت ضعف دارد زیادم دارم و این ضعف های زیادی از چشم مردم پنهان نخواهند ماند دروغ هایی که به مردم میگویند بعد از اتمام دولت رو خواهد شد. و حیله انداختن تمامی مشکلات به گردن دولت قبل هم دیگر تکراری شده است و مردم را از بهانه گیری دولت خسته کرده است.

برای پسندیدن یا ثبت نظر وارد شوید.

alimahdavi

لطفا صبر کنید...

پنهان کردن تصاویر